Унікальний робот Fribo

Сучасні дослідники соціальних відносин і соціальної залученості сучасного суспільства у всьому його різноманітті в один голос заявляють, що не дивлячись на поточний високий рівень соціальної пов’язаності в інтернеті і за допомогою інтернет-технологій, все ж сучасне суспільство все більшою мірою йде в соціальну відчуженість. Це породжує цікавий парадокс, при якому людина може в будь-яку хвилину знайти нові соціальні зв’язки, але не робить це в силу різних причин. Одна з таких причин досить серйозна, і вона полягає в особистості людини –  так, як не всі люди готові одинаково охоче ділити свій особистий соціальний простір.

Замислившись над цією зростаючою тенденцією, талановита група розробників робототехніки з Університету YOнсей в Південній Кореї розробила унікального робота Fribo, головна роль якого полягає у відновленні соціальної залученості людей один до одного і до суспільства в цілому. Однак задача в рамках функціоналу даного робота виконується по-особливому, з одного боку дозволяючи людям вільно ділитися подіями зі свого особистого життя, а з іншого боку дозволяє залишатись в захищеній, особистій зоні.

Функціонуючи як своєрідний радіомаяк з голосовими командами і жестовим управлінням, робот Fribo покликаний допомогти тим користувачам, які все більш відчувають зростаючу соціальну відчуженість від суспільства і навіть від своїх друзів, допомагаючи їм налагоджувати контакт по-новому, використовуючи сучасні технології штучного інтелекту. Варто відзначити, що робот є дійсно унікальним продуктом.

Хоча б тому, що він володіє багатим набором сенсорів, датчиків і інтуїтивно зрозумілим управлінням – він може не тільки посилати аудіосигнали від одного користувача до іншого, але також через аудіопотік транслювати події, що відбуваються у одного користувача, а також, за допомогою вбудованого в систему набору алгоритмів, ефективно спілкуватися на обидві сторони. Любителі інклюзивного соціального кола, напевно, таке оцінять!