Готові шаблони сайтів: плюси і мінуси

Плюси готових шаблонів в тому, що для самостійної роботи над ними досить навичок звичайного користувача ПК і вони реально економлять час, так як у хорошого дизайнера зазвичай йде 5-15 днів щоб підготувати веб-сторінку аналогічної якості. Для багатьох важливим є й той факт, що при використанні готових шаблонів витрати на дизайн сайту або дуже низькі, або взагалі відсутні (якщо завантажити шаблон безкоштовно).

Платні шаблони сайтів зазвичай включають повний набір сторінок для створення готового проекту, забезпечені відповідними шарами і картинками і містять всі необхідні для редагування файли, за допомогою яких можна змінити графіку дизайну. Безкоштовні шаблони сайтів, в основному, надаються у вигляді однієї веб-сторінки і її необхідних файлів. Завантажити шаблони сайтів зазвичай дуже просто. А вибір їх буває досить багатим для різних движків, найпопулярніші з яких: Joomla, WordPress, Typo3, Drupal, DataLife Engine.

З мінусів готових шаблонів найочевидніший полягає в тому, що вони не є ексклюзивною продукцією і не видаляються з сайту після скачування.

А тепер згадаємо про ті неприємності, які можуть вас чекати при використанні безкоштовних шаблонів, і про які ви навіть не підозрюєте. Як приклад візьмемо простий і надійний, а тому дуже популярний движок WordPress. Пропозицій безкоштовних шаблонів WordPress в інтернеті безліч і це вже само по собі трохи насторожує. Зрозуміло, що сервіси, що займаються створенням шаблонів WordPress і пропонують їх безкоштовно, пов’язані з розробниками цього движка і зацікавлені в рекламі. А ось в чому інтерес тих сайтів, які з самим вордпресс не пов’язані, але активно пропонують всім бажаючим безкоштовно скачати шаблони для цього движка.

Найбільш прозорливі і допитливі веб-майстри виявили, що деякі підприємливі товариші крадуть чужі шаблони і наспіх їх переробляють, з вельми сумнівною якістю. Але головне навіть не в цьому. Вони додають в шаблони кодовані файли з посиланнями на свої власні ресурси. Тобто використовують сайти, на які встановлюються такі шаблони для розкрутки своїх, часто сумнівної якості проектів зі збитком, відповідно, для ваших сайтів. І, вже звичайно, без Вашого на те згоди.

Як це реалізується? Викачуються з сайту, того ж wordpresse.ru безкоштовні WordPress шаблони. У футере такого шаблону, зазвичай знаходяться посилання на його автора. Але, так як ці посилання відкриті, то не представляє ніяких труднощів вставити замість них свої. Причому дані нечистоплотні «підприємці» кодують їх, пов’язуючи з елементами верстки сайту так, щоб при видаленні цих посилань сайт розвалювався. Потім всім бажаючим пропонується безкоштовно скачати шаблони WordPress. І як кажуть фахівці, це ще не найважчий випадок. Найчастіше чужі посилання бувають зашиті в файли functions або index, звідки їх видалити дуже складно.

І єдина порада, яку можна в даному випадку дати бажаючим безкоштовно скачати шаблони WordPress, та й інших движків, так це не качати з сумнівних ресурсів.