Види і типи сайтів: блог, форум, портал

Перш ніж вибирати тематику сайту, слід визначити, які ресурси існують. Всі сайти виділяються в кілька категорій.

Домашня сторінка

Домашня сторінка – досить популярний вид ресурсу, коли монетизація не входить в головні завдання. Ресурс – особистий сайт громадянина, куди він викладає свою творчість, розповідає біографію та ін. Домашня сторінка цікава творцеві або маленькій групі його друзів. Зараз багато домашні сторінки виросли в блоги. Монетизувати такий ресурс проблематично, навіть якщо у нього висока відвідуваність.

Домашню сторінку, тільки якоїсь організації, яка створюється для просування послуг, товарів називають сайтом-візиткою. Цей тип ресурсу має під собою іміджеві цілі. Створити сайт-візитку в Києві можна не дорого, і вона може стати прекрасним початком корпоративного порталу. Відмінність візитки і «домашньої сторінки» – якісна сторона створення, контентне наповнення. На таких ресурсах розміщується конкретна інформація. Вони монетизуються дуже рідко, крім випадків, коли візитки застосовуються для продажів.
Сателіт – додатковий веб-ресурс, який створений для розкрутки основного ресурсу або для заробітку на рекламних біржах. Вони за обсягом можуть досягати тисячі сторінок.

Iнформаційний ресурс

Інформаційний сайт – ресурс, який розробляється для заробітку із застосуванням партнерських програм певної тематики, контекстної реклами. Існують ресурси комерційних тематик, де реклама коштує дорого, однак і розкрутити сайт непросто. Тема сайтів може бути різноманітною. Не можна конкретно визначити, на яку тему простіше розробляти сайти.

Блог

Блог – щоденник в мережі, в якому є розбивка дат. Блог створювати непросто, так як слід писати на теми, які цікаві великій кількості відвідувачів. Блоги можуть бути авторськими (ім’я автора вказується в назві ресурсу), де увага приділяється особистості творця. Незалежний блог містить інформацію від різних авторів, або без зазначення авторства. Корпоративний блог ведеться від імені компанії. Він працює допоміжним ресурсом для розкрутки основного проекту. Його застосовують для роботи в якості зворотнього зв’язку з клієнтами. Є колективний блог, який наповнюють всі учасники. У питанні заробітку в мережі блоги перспективні – перші гроші можна заробити, розміщуючи огляди, «постові».

Форум

Форум – ресурс, де люди спілкуються на різні теми. Вони бувають загально або вузькотематичні. Форум зручний для великої кількості відвідувачів, які бажають поговорити. Форум розробити просто. Двигуни встановлюються кількома кліками, і зробити настройки легко. Сайт розкрутити важко. Чи не кожен відвідувач, на порожньому форумі, буде відразу писати. І скоріше за все піде, тому що ніхто не відповість. Форум вважається необхідною складовою великих ресурсів.

Портал

Портал – великий ресурс, де існують розділи різних напрямків (чат, магазини та ін.). Портал дорогий вид ресурсу – тут необхідно програмне забезпечення з нуля, велика кількість контенту. Для розкрутки потрібні великі грошові вкладення, однак і дохід буде значний. За розробку порталу братися новачкові не треба. Тренуватися слід на простих проектах.