IT-школа Samsung

Сфера IT буквально полонила більшу частину світу своїми інноваціями та нереальними обертами. Це і не дивно, адже IT індустрія не стоїть на місці та невпинно розвивається. Дуже багато молодих і навіть страших людей бажають потрапити в цю сферу, і це – цілком реально, якщо постаратись.

Завдяки компанії Samsung в Україні вже два роки працюють безкоштовні школи, які готують з юних любителів технологій майбутніх професіоналів сфери IT. Як працюють школи, хто може стати їх частиною і як туди потрапити – читайте нижче.

Місія школи

IT-школа Samsung – це освітній проект компанії Samsung, реалізований за підтримки Міністерства Освіти Україниі націлений на розвиток IT-сфери в Україні в цілому і навчанні школярів програмуванню зокрема.

Samsung давно зайняв свою нішу в соціальній сфері України і проводить освітні кампанії вже більше десяти років (проект «Samsung назустріч знанням»). У  2016 році компанія відкрила перші IT-школи для школярів в декількох містах України. У них учні старших класів можуть абсолютно безкоштовно отримати не тільки базові знання в області програмування, але і мають можливість розробити власні проекти.

Серед основних навичок, які школа розвиває в учнів – інформаційна грамотність та алгоритмічне мислення. Для учнів старших класів, які визначаються з вибором майбутньої професії і готуються до вступуу вищі навчальні заклади, отриматиці знаннябуде особливо корисно.

Окрім цього, IT-школа Samsung –це можливість для талановитих старшокласників розкрити свій потенціал і зробити перший впевнений крок у професію, яка стала найбільш затребуваною в світі та основою розвитку всієї планети.

Де працюють школи

Samsung IT-School – це глобальна ініціатива, в рамках якої в різних містах по всьому світу працює більше 2,5 тисячі таких шкіл. В Україні перші два класи відкрилися в Києві в 2016 році, а в 2017-2018 роках, після успішного старту програми в столиці, компанія розширила географію проекту і “IT-школа Samsung” запрацювала ще в трьох містах України – у Вінниці, Львові та Дніпрі .

IT-школа – це спеціально обладнані класи в п’яти середньо-освітніх школах, в кожній по 16 робочих місць (15 учнівських та 1 вчительське).

У своїх школах компанія Samsung зібрала головні складові успішної реалізації освітнього проекту: сучасна техніка, кваліфіковані викладачі та мотивовані учні.

Чого навчають у IT-школі Samsung

Програма складається з 5 основних модуліві розрахована на один навчальний рік. Учням викладають основи програмування на мовах Java і С ++, основи інформаційної безпеки, введення в World Wide Web і системи управління базами даних на прикладі SQLite.

У вигляді випускного іспиту учням пропонують створити мобільний додаток на Java для Android. Тому випускники IT-школи, які успішно пройшли навчання в 2016-2017роках, тепер можуть похизуватися власним готовим продуктом. Це програми та ігри, які можна монетизувати і випускати для широкої аудиторії. Деякі учні продовжують роботу над проектами після випускута планують пов’язати своє майбутнє з IT-сферою.

Навчання проводять співробітники українського центру розробок і досліджень Samsung, а також практикуючі програмісти, які спілкуються з учнями на рівних і створюють середовище для командної роботи. У школі відсутні оцінки та традиційна освітня ієрархія, де вчитель стоїть над учнями. Тут віддають перевагу навчанню у невимушеній атмосфері, де вчитель – це наставник і друг.

Як стати учнем школи

IT-школи розраховані на учнів 8-11 класів. Щоб стати учнем однієї із шкіл, які працюють в п’яти містах України, потрібно подати онлайн заявку на сайті та скласти вступні іспити.

Як стати викладачем школи

Частиною IT-школи Samsung можуть стати не лише школярі, а й професійні програмісти, які отримають можливість стати менторами для молодого покоління і отримати корисний досвід.

IT-школа Samsung  –  це реальний шанс для кожної талановитої дитини почати будувати своє майбутнє сьогодні, вчитися легко і цікаво. Це можливість підтриматипотяг школярів до технологій і направити його в правильне русло завдяки обладнаним школам і досвідченим викладачам.